SANCAKLI O SENDİKAYI MECLİSE TAŞIDI

Sancaklı o sendikayı meclise taşıdı

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Kocaeli’de bulunan bazı okullarda görevli okul müdürlerinin, aday öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen’e üye olmaya zorladığı gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırılması üzere TBMM’ye soru önergesi sundu

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Kocaeli’de bulunan bazı okullarda okul müdürlerinin aday öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen’e üye olmaya zorladığı iddiasıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırılması üzere meclise soru önergesi sundu. Sancaklı, “Bu durumun aday öğretmenler üzerinde baskı oluşturacağı açıktır” ifadesine yer verdi.

 

İŞTE SANCAKLI’NIN SORULARI:

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde komşu lisenin okul müdürü ve malum sendikanın il başkanı nezaretinde hem de müdür odasına okuldaki aday öğretmenler çağırılıp sendikal teklif ve baskı yapılmış mıdır?

Eğer yapılmışsa, görevi kötüye kullanmanın, çalışanlarına ahlaksızca bu tür baskılar uygulamanın, Devletin makam ve onurunu böylesi sendikal tetikçilik adına kullanmanın bir cezası yok mudur?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan Yahya Kaptan Anadolu Lisesi’nde okul müdürü aday öğretmeni makam odasına çağırıp psikolojik baskıyla üye yapmış mıdır?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi’nde 9 tane aday öğretmen Eğitim Bir Sen’e kendi tercih ve istekleriyle mi üye olmuştur?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan 24 Kasım Anadolu Lisesi’nde okul müdürü makamına çağırdığı aday öğretmene sendikal telkinde bulunmuş mudur?

Eğer böylesi ahlaksız ve hukuksuz bir hadise yaşanmışsa, okul müdürünün üstlendiği bu vazife Ortaöğretim Yönetmeliğinin hangi maddesine dair bir davranıştır?

Kocaeli ili Kandıra ilçesinde bulunan Kandıra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ve İzmit ilçesinde bulunan Hızır Reis Ortaokulu’nda da aynı tablolar yaşanmış mıdır?

Kocaeli ili İzmit ilçesinde bulunan İzmit Lisesi, Atatürk Ortaokulu, İzmit Eğitim Uygulama Merkezi, Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 50.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, Atılım Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gölcük İlçesinde bulunan Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de bu baskılar uygulanmış mıdır?

Bakanlığınız okul müdürlerinin bu tehditkar tutumuna karşı ne tür adımlar atmıştır?

Eğer atmış ise bunlar nelerdir?

14421 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER