SEFA SİRMEN HAYATINI KOCAELİ'YE ADADI

Sefa Sirmen hayatını Kocaeli'ye adadı

Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sefa Sirmen’i cezaevinde ziyaret etti. Cezanın teknik hatadan kaynaklandığını söyleyen Sarıgül, Sirmen’in kendisini Kocaeli’ye adadığını söyledi

CHP’den Şişli Belediye Başkanı seçilen ve uzun yıllar bu görevde bulunan Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz hafta İZGAZ davası nedeniyle 6 yıl 3 ay hapis cezası aldığı için cezaevine giren dostu Sefa Sirmen’i bugün ziyaret etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile ilk olarak sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesi’ne gelen Sarıgül, savcıdan gerekli izni aldıktan sonra soluğu Kandıra Kapalı Cezaevi’nde aldı. Sarıgül’e ziyaret sırasında il başkanı Cengiz Sarıbay ile yol arkadaşı Coşkun Ağaryılmaz da eşlik etti.

 

ÇABASINA ŞAHİDİM

Yaklaşık bir saat Sirmen ile görüşen eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül, ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sirmen’in hayatını Kocaeli’ye adadığını söyleyen Sarıgül, şunları dile getirdi: “Uzun yıllardan beri birlikte olduğumuz sayın başkanımız Sefa Sirmen hayatını Kocaeli'ne adadı. Siyasetin her kademesinde yer aldı. Kocaeli'nin büyükşehir olması için çok çabalar sarf etti, büyük gayretler gösterdi. Ben o dönemde gösterdiği çabaların ve gayretlerin tamamına şahidim.

 

TEKNİK HATA YÜZÜNDEN

Dönemim Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel ile dönemin bakanı Profesör Onur Kumbaracıbaşı ile birlikte Kocaeli'nin büyükşehir olması, Kocaeli'nin bu noktaya gelmesi için hayatını verdi. Kocaelispor'u 1. lige çıkarmak, Avrupa’da şahlandırmak için önemli çalışmalar yaptı. Kocaeli, Sefa Sirmen ile birlikte Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu kadar yapılan çalışmaların, hizmetlerin sonucu sadece bürokratik bir teknik hata yüzünden Sefa Sirmen başkanımızın burada bulunması gerçekten insani de değil, vicdani bir olay da değil. Ben Sefa Sirmen'in dürüstlüğüne, halkla olan bütünleşmesine şahidim.

 

İKİ FELSEFESİ VARDI

Sefa Sirmen'in iki tane genel felsefesi vardı diyen Sarıgül, "Sirmen hakka inanırdı, halkımıza da hep güvenirdi. Kocaeli'de hiçbir siyasi farkı gözetmedi. Kocaeli'de toprağına, bayrağına bağlı olan, inançlarına saygı gösteren binlerce yurttaşımızla beraber oldu. Sefa Sirmen adım gibi biliyorum ki kendisine müracaatta bulunan bir yurttaşımıza ‘sen hangi partiye mensupsun, sen hangi partiye oy verdin’ diye sormadı. Bir tek soru sordu ‘Size nasıl yardımcı olabilirim?’. Sefa Sirmen inşallah en kısa zamanda buradan yiğitçe yüreklice çıkacak. Gene Kocaeli halkına ve ülkemize hiçbir siyasi parti gözetemeden hizmet edecek" dedi.

 

 

YETİM HAKKINA DOKUNMADI

Sirmen’e açık olarak destek veren ve hata yaptığına inanmadığının altını çizen Sarıgül, “Dostlar bu günlerde belli olur. Tencereniz kaynarken, maymununuz oynarken herkes dostunuzdur. Ama tencereniz kaynamadığı zaman gerçek dostlar vardır. Gerçek dostlar da bu günlerde belli olur. Ben Sefa Sirmen'in vicdani olarak da ahlaki olarak da en ufak bir yanlış yapmadığına inanlardan biriyim. Sefa Sirmen kesinlikle tüyü bitmemiş yetimin hakkına dün dokumamıştır, bugün de asla ve asla dokunmamıştır" diye konuştu.

 

İKTİDARDAKİLERE SESLENDİ

İktidardakilere seslenen Sarıgül, “Yüzlerce görevli içerisinde bir tek Sefa Sirmen'e ceza verilmesini, siyaset adamlarının çok iyi düşünmesi lazım. Bu gün bize ağır gelen bir şeyi kesinlikle başkasına yapmamalıyız. Bu gün iktidarda olanlar, yarın muhalefete düştüklerinde kendilerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa öyle davranmaları gerektiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 

SİRMEN’İN VİCDANI RAHAT

Sirmen'in moralinin iyi olduğunu ve yapılan teknik patanın sadece iki tane boru takılmasından olduğunu belirten Sarıgül, "Sefa beyin keyfi yerinde çünkü vicdanı rahat. Vicdanı rahat çünkü o kadar hizmet yapmış. Bu kadar çalışma bu kadar olay olmuş. Bir tane kanal açılmış da oradaki iki tane boru fazla olmuş. Bu Sefa Sirmen'in bileceği iş değil. Bu oradaki çalışma yapanların tespit edenlerin yapması görev, belediye başkanının yapacağı iş değil" dedi.

 

18143 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 15 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER