TARİHİ SARIYER BÖREK'İN YENİ TESİSİ YARIN AÇILIYOR

Tarihi Sarıyer Börek'in yeni tesisi yarın açılıyor

İzmit’ten doğan marka olan Tarihi Sarıyer Börek yeni üretim tesisini yarın Başiskele Vezirçiftliği’nde açacak

Tarihi Sarıyer Börek, daha önce Başiskele’de bulunan üretim tesisini yarın Vezirçiftliği Mahallesi D-130 Karayolu üzeri No:172 adresine taşıdı. Açılışı yarın yapılacak olan üretim tesisinde, Tarihi Sarıyer Börek Genel Müdürü Akın Şahbaz, bugün basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek, tesisler hakkında bilgi verdi.

 

GÜNDE 1 TON BÖREK

Geçmişi 1895 yıllarına dayanan ve Kocaeli'de de 1995 yılında markalaşan Tarihi Sarıyer Börek, bu tarih itibariyle de şubeleşme faaliyetlerine başladı. Türkiye genelinde 46, Kocaeli'de de 14 şubesi bulunan Tarihi Sarıyer Börek'in üretim tesisinde günlük 1 ton börek üretilecek. 1000 metrekarelik bir alana sahip olan üretim tesisi merkezi ofis olma özelliğine sahip ve içerisinde ofisler de dahil olmak üzere; üretim, depo ve satış noktaları bulunuyor.

 

YURTDIŞI PLANLARI

Üretim tesisinde 50 kişi çalışıyor. Üretim ise tamamen insan gücüyle yapılıyor, buradan yapılan üretim ise ülke genelinde şubelere dağıtılıyor. Üretim tesisleri sabah 06.00 ile 15.00 saatleri arasında faaliyette olacak. Üretim dışında burada satış da yapılacak. Tesisin açılışı öncesinde basın mensuplarıyla buluşan genel müdür Akın Şahbaz, yurtiçinde 80 şubeye ulaştıktan sonra yurtdışında şube açma hedeflerinin olduğunu söyleyerek, “Bu konuda Azerbaycan’dan teklif geldi, ancak 80 şubeye ulaştıktan sonra bunu düşünüyoruz” dedi.

 

2016’DA 60 ŞUBE HEDEFİ

Yurtiçi hedeflerinden de bahseden Şahbaz, “
2016 yılında 60 şubeye ulaşmak istiyoruz. 3 yıla kadar da 100 şube hedefimiz var. 
Kırklareli, İzmir, Kayseri, Muğla, Tokat, Antalya gibi illerde şubelerimiz var ancak Karadeniz tarafında da olmak isteriz. Mesela Trabzon’a kadar gitmeyi hedefliyoruz. Konya ve Denizli gibi illerde de şube açma hedeflerimiz var” diye konuştu.

 

BİZE ÖZEL REÇETELER

İzmit’ten doğan bir marka olan Tarihi Sarıyer Börek’in diğer markalardan farkı olduğunu dile getiren Şahbaz, “Ürünlerde kullandığımız reçeteler bize özel reçeteler. Kullanılan iç malzemeleri de dikkatle satın aldığımız ve hep aynı firmalardan aldığımız için istikrar sağlıyoruz. Büyümekte olan bir markayız. Biz büyüdükçe tedarikçilerimiz de büyüyor” ifadelerini kullandı.

 

AÇILIŞ YARIN

Tarihi Sarıyer Börek’in ünlü Sarıyer Börek’i dışında; pastırmalı kaşar su böreği, haşhaşlı börek gibi Tarihi Sarıyer Börek’e özgü tatlar da en çok tercih edilen tatlar arasında. Börek ve unlu mamullerde uzmanlaşan bir kadroya sahip olan Tarihi Sarıyer Börek, açacağı yeni üretim tesisiyle şubelerine daha hızlı bir dönüş sağlayacak. Tarihi Sarıyer Börek’in Başiskele Vezirçiftliği Mahallesi D-130 Karayolu üzeri No:172 adresinde bulunan yeni üretim tesisi yarın saat 11.00’de hizmete açılacak.

 AKIN ŞAHBAZ KİMDİR?

1970 Brüksel'de doğdu. İlkokulu Brüksel'de tamamladıktan sonra İstanbul Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde okudu. Lisan eğitimini 
Marmara Üniversitesi Yönetimi’nde tamamladı, yüksek lisansı da yine Marmara Üniversitesi’nde Fransızca siyaset bilimi alanında yaptı. 3 dil biliyor. İş hayatına Şişecam'da başladı. Daha sonra kendi reklam ajansını kurdu, bir süre burada çalıştı.
 Ardından sırasıyla Yaşar Holding'te pazarlama müdürlüğü, Pelit Çikolata'da satış ve pazarlama direktörlüğü yaptı. Özsüt'de pazarlama direktörlüğü yaptı. 

Son olarak ise Tarihi Sarıyer Börek’te genel müdür olarak görev yapıyor.

4462 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER