TOSUNOĞLU: İTİBARIMIZI ZEDELEMEK İSTİYORLAR!

Tosunoğlu: İtibarımızı zedelemek istiyorlar!

Metro Turizm’in İzmit Terminali’ni işleten genç işadamı Batuhan Tosunoğlu, Kocaelililere kaliteli hizmet verdiklerini bu sebeple rakip firmaların itibarlarını zedelemek için dedikodu ürettiğini söyledi. Tosunoğlu, “Kent bize sahip çıksın, biz de kaliteli hizmet için mücadele edelim” dedi 

1992 yılında Galip Öztürk tarafından kurulan Metro Turizm, kısa sürede büyüdü ve taşımacılık alanında adından söz ettirdi. 70’ten fazla ile sefer düzenleyen firma 2012 yılında Türkiye İhbar Endeksi tarafından yılın en itibarlı ulaşım firması seçildi. Her geçen gün büyüyen Metro Turizm geçtiğimiz günlerde can sıkan bir olayla karşı karşıya kaldı. Firmanın bir çalışanı ulusal medyaya da konu olan skandal bir olaya imza attı. Bu çalışanın işine hemen son veren firma yara aldı. Aldığı yarayı kapatmak için çabalayan firma seyahat yaptığı her şehirde rakipleri tarafından hedef alındı.

 

 

İTİBAR ZEDELEMEK

Kocaeli’de de geçtiğimiz günlerde benzer bir olay yaşandı. Firmanın bir yolcuya çok farklı bir sebeple bilet satmadığı gündeme geldi. Bir şirket çalışanı ve çeşitli isimsiz ihbarlarla duyurulan olay sonrasında Metro Turizm’in İzmit terminalini işleten ve firmada onlarca araç çalıştıran genç işadamı Batuhan Tosunoğlu gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Metro Turizm’in itibarının zedelenmek istediğini söyleyen Tosunoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “25 ay önce Metro Turizm İzmit terminalinin işletmesini devraldık. Firmayla çok uzun yıllara dayanan bir geçmişimiz vardı. İzmit operasyonunu da biz üstlendik.

 

ÇİFT KATLI OTOBÜSLER

Kocaeli’ye girdiğimiz ilk andan bugüne büyük ses getirdik. Kocaeli ilginç bir kent. Tek bir firma büyümüş, palazlanmış. Bütün olumsuzluklara rağmen vatandaş bu firmaya mecbur edilmiş, mağdur olmuş. İlk amacımız bu mağduriyeti gidermekti. Harem’e 2+1 suit araçlar koyduk. Konfor seviyesi yüksek olan bu araçlarla Kocaelililerin yılladır hasret olduğu kaliteyi kente getirdik. Bununla birlikte 3 adet de çift katlı otobüsü  kente kazandırdık. Bu otobüsler şu anda İzmit Terminali’nde duruyor. İstanbul’a yolcu talebi arttığı anda bu 78 kişilik otobüsleri devreye alacağız. Bizim ilk amacımız kentteki ulaşım tekelini kırmak ve vatandaşların rekabet ortamında kaliteli hizmet almasını sağlamak.

 

HERKES İŞ YAPSIN

Kaliteli hizmet için her türlü ödün vermeye hazırız. Otobüslerimizde yolcu sayısı az bile olsa seferlerimizin hiçbirini iptal etmiyor, konforlu ve kaliteli bir anlayışı hakim ve sürekli kılmak için çalışıyoruz. Şu anda hem otobüs filomuz hem de personelimiz ile birlikte kente büyük renk getirdik. 2 yıl önce Metro Turizm kente geldiğinde ulaşımı tek elinde bulunduranlar tedirgin oldu. Bizim derdimiz kimsenin ekmeğiyle oynamak değildi. Biz sadece vatandaşı düşünüyorduk. Herkes iş yapsın istiyoruz ancak bu iş kaliteli olsun. Rakiplerimiz de bizim seviyemize gelsin istiyoruz.

 

 

KALİTESİZ HİZMET

Kocaeli’de sadece birkaç firmanın kent merkezine otobüsle girmesine izin veriliyor. Garip bir durum var. Biz ne kadar başvuru yaparsak yapalım kent merkezine giremiyoruz. Bütün otobüslerimiz İzmit Terminali’nden kalkmak zorunda. Merkezdeki yolcumuzu lüks servis araçlarımızla terminale taşıyor ve ulaşımı sağlıyoruz. Bu durum bizi zorlasa da ayaktayız. Kocaelililer kaliteli ulaşıma kavuşana kadar da pes etmeye niyetimiz yok. Mevcut durumda Kocaeli ulaşımını tekelinde bulunduran firmalar büyük kar oranlarıyla kalitesiz bir hizmet veriyor. Bizim verdiğimiz hizmet de birilerini rahatsız ediyor.

 

SIFIR TOLERANSLA

Bu hizmetten ve kaliteden rahatsız olanlar firmamızı zedelemek için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Birkaç gün önce de böyle bir gayret içerisine girerek son günlerdeki hassasiyetlerin üzerine oynadılar ve asılsız dedikodular yaydılar. Bu dedikodular bizi derinden yaraladı ve üzdü. Biz firmamızda sıfır toleransla çalışıyoruz. Özellikle İzmit terminalinde değil bir müşteriye yanlış yapılması, müşteriyle haklı veya haksız tartışmak bile yasak. Ben bizzat kendim sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar terminaldeki işletmenin başındayım, personelimi denetliyorum. Yaşanan ve ulusal medyaya konu olan olaydan sonra tamamen teyakkuza gittik ve  kalitemizi daha da artırdık.

 

AİLE BAĞIMIZ VAR

25 aydır Kocaeli’de hizmet veriyoruz. Kenti çok yakından tanıyor ve hassasiyetlerini biliyoruz. Tosunoğlu ailesi olarak bu kentte çok emek verdik. Ekmek kazandık. Babam Umut Tosunoğlu uzun yıllar Kocaelispor’da yöneticilik yaptı. Kocaelispor’un en hareketli günlerinde destek verdi. Kocaeli’yle bir aile bağımız var. İlerleyen günlerde bu bağın daha da güçleneceğini biliyorum. Biz Kocaelililerin kaliteli bir ulaşımı hak ettiğini düşünüyoruz. Bugüne kadar çeşitli zafiyetlerle birkaç firmanın eline bırakılan Kocaelililerin, köklü bir geçmişe ve itibar ödülüne sahip Metro Turizm’le hak ettiği ulaşım hakkına kavuşacağına eminiz.”

25180 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 12 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER