ÜLKÜCÜ DÜLGER’DEN BÜYÜK TERBİYESİZLİK..!

Ülkücü Dülger’den büyük terbiyesizlik..!

Ülkü Ocakları son yıllarda çok değişti, gelişti

Eski yıllarda sürekli asayiş problemleriyle gündeme gelen, kaba kuvvetin, bilek gücünün hakim olduğu ocaklarda artık düşünebilen gençler yer almaya başladı.

Pek çok Ülkü Ocağı’nda durum böyle iken Kartepe’de düşünmekten yoksun bir ocak başkanı önceki gün boyunu aşan cümleler etti.

Siyasi rekabeti konuşarak yapamayacak kadar sığ olanların, kitap okumanın ne anlama geldiğini bilmeyenlerin yapacağı gibi bel altından vurmaya kalkan Kartepe Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Dülger hedefine bir anneyi aldı.

Dinimizde ve Türk töresinde kutsal olan anneyi hedef alan Dülger, düşünerek ve konuşup tartışarak siyaset yapamadığından olsa gerek, hakaret etmeyi tercih etti.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edilişinin yıl dönümü olan 6 Mayıs’ta bir paylaşım yapan Dülger, Deniz Gezmiş’in annesi için “it doğurur” diyerek bir anlamda ‘köpek’ benzetmesi yaptı.

Gezmiş’in idam sehpasında kendi sandalyesini tekmelediğini bilmeden idama giderken ağladığını iddia eden Dülger paylaşımı sonrasında içinde insanlık olan herkesin tepkisini topladı.

Bir anneye sadece oğlu karşı görüşünde bir siyaseti savunuyor diye laf eden Abdullah Dülger’le ilgili bakalım Ülkü Ocakları il yönetimi bir girişimde bulunacak mı?

 

Dülger’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Anne Var İt Doğurur, Ana Var Yiğit Doğurur.

Biz cesareti idama giderken hüngür hüngür ağlayan Deniz Gezmiş soytarısından değil, kendi ölümüne gülümseyerek giden Türk Milliyetçisi Cengiz Baktemur’dan öğrendik.”

 

24940 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 29 Yorum

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER