YERLİ YAZILIM ÜRETTİLER

Yerli yazılım ürettiler

Kocaeli Bilişim Yazılım Teknolojileri’nin hazırladığı seviye belirleme sınav sistemi yazılımı, ilimiz başta olmak üzere Sakarya ve Yalova’da yapılan sınavlarda kullanıldı. Firma yetkilileri, yerli yazılım firmalarının başarısına dikkat çekti

Bölgemizde faaliyet gösteren Kocaeli Bilişim Yazılım Teknolojileri firması büyük bir başarıya imza attı. Firma tarafından hazırlanan yerli yazılımlarla sağlanan altyapı, geçtiğimiz haftasonu Sakarya, Kocaeli ve Yalova’daki bazı özel okullarda seviye belirleme sınavlarında kullanıldı. Binlerce öğrencinin katıldığı sınavda öğrencilerin bursluluk durumları bu sınavın sonucuna göre belirlenecek. 

 

YERLİ YAZILIM TERCİH EDİLMELİ

Sınav başvuru sistemlerinin tamamen Türk mühendislerinin yerli projesi olduğunu, bu tür yazılımların bölgemizde üretilmesi gerektiğinin öneminin altını çizen Kocaeli Bilişim Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Göksu Günay, “Yoğun bir hafta geçirdik ama sınav sistemlerinde gösterdiğimiz yüzde 100 runtime başarısı bu yorgunluğumuza değdi. Bölgemizde konularında çok başarılı yazılım firmaları var, kurumlarımızın, esnafımızın yerli yazılım kullanma konusunda hassasiyet göstermesi gerekiyor. Wordpress, Joomla gibi hazır ve yurtdışından ithal web yazılımlarının yerine bölgemiz firmalarının desteklenmesi önemli” dedi. 

 

YÜZLERCE OKULA DESTEK VERDİK

Yıllardır yüzce devlet ve özel okula yazılım desteği sağladıklarını söyleyen Günay, Yüzlerce okulumuzu internetle buluşturduk. İnteraktif projeler ile okullarımızın veli ve öğrenciyle iletişimlerini güçlendiren yazılımlara imza attık” dedi. Günay, eğitim yazılımlarının geliştirilmesinin ticari bir projeden çok, sosyal sorumluluk anlamında görevleri olduğunu vurguladı.

 


Kocaeli Bilişim Yazılım Teknolojileri Genel Müdürü Göksu Günay, başarılı yerli yazılım firmaların olduğunu söyleyerek, kurum ve esnafların yerli yazılımı tercih etmeleri gerektiğini belirtti.

 

TÜRKİYE HIZLI İLERLİYOR

Günay, sözlerini şöyle sürdürdü: “5 yıl öncesine kadar ülkemizde bir çok yazılım yurtdışından ihraç ediliyordu. Ülkemizdeki pazarın kontrolü neredeyse İsrail'in elindeydi ancak artık günümüzde bu dışa bağımlılığı başarılı çalışmalarla kapatmak üzereyiz. Ancak halen görüyoruz ki ülkemizin bir çok okulunda öğrencilerimiz sektörün 10 yıl gerisinde eğitim almaktalar. Halen Pascal, Cobol öğretilen müfredatlar görüyoruz.

 

İNTERNET DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT

Bu durumun düzeltilmesi, öğrencilerimizin dünya standartlarında eğitim görmeleri ve teknolojik yeniliklerin hızlı takip edilebilmesi yerli yazılım pazarının güçlenmesi açısından çok önemli.” Kocaeli Bilişim yetkilileri, internet ortamında dolandırıcılık olaylarının artışından dolayı kurumsal firmalarla çalışmak gerektiğini, piyasada, ‘sitenizi 1 numara yapıyoruz’ diyen dolandırıcı firmaların arttığını söyleyerek, vatandaşları ve kuruluşları uyardı.

 

www.kocaelibilisim.com

Adres: Karamürsel Kayacık Mahallesi Zeki Ergün Caddesi Kat:1 Daire:1

Telefon: (0262) 452 22 22 – (0226) 461 38 00

6057 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER