YÜCEL ALPAY DEMİR ALLAH’A HAVALE ETTİ!

Yücel Alpay Demir Allah’a havale etti!

Türk Ocakları İzmit Şube Başkanı ve Kocaeli Milli Kuruluşlar Dönem Başkanı Yücel Alpay Demir’i çok kızdırdılar

Nedeni ise Fırat Çakıroğlu’nun anması için yapmak istedikleri bir programa yönelik engelleme çabası.

Demir, yaşadıkları olayı bir basın açıklaması yaparak duyurdu.

İşte o açıklama;

“Kamuoyunun da malumu olduğu üzere ülkücü ve Türk milliyetçilik yönü, ahlak ve derslerindeki başarısıyla İzmir ve Ege Üniversitesi’ndeki herkesin takdirini kazanan Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz bölücü örgüt sempatizanlarınca geçen yıl şehit edilmişti. Vefatı Türk milletinin yaşadığı her yerde üzüntüyle karşılanmış gıyabi cenaze namazları ve adına mevlidi şerifler okutularak armağan edilmişti.

Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan Türk milliyetçisi öğrenciler de üniversitenin giriş kapısına çok yakın olan Umuttepe Camii’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu ağabeyleri için mevlit okutmak ve bu vesileyle vatanı milleti için şehit olan tüm aske, polis ve kamu görevlilerinde ruhlarına armağan etmek istemişlerdi.

Bu hayırlı organizasyonu da sosyal medya aracılığıyla duyarlı herkese duyurmuşlardı, bizlerde Türk Ocaklılar olarak mevlide katılıp edilecek dualardan pay almak istemiştik.

Ancak; Umuttepe Camii ve Kültür Merkezi Derneği Başkanı olduğunu öğrendiğimiz Yüksel Özdemir isimli dernek yetkilisinin Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun siyasi bir kimliğe sahip olduğunu, bu nedenle karşıt görüşlü öğrenciler tarafından tepki verilerek olaylar çıkabileceği gibi akla mantığa ve İslam inancına sığmayan sığ gerekçelerle ilk önce izin vermesine rağmen 1 gün kala müsaade edemeyeceklerini söylediklerini, öğrencilerimizden öğrenmenin şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşıyorum.

Cami dernekleri camilerin imarı, fiziki ihtiyaçları ve onarımlarıyla ilgilenir görev tanımı budur, yoksa bizim haberimiz olmadan camilerdeki ibadetler dernek başkanlarının uhdesine mi terk edilmiştir? Bu camimizde din görevlisi yok mudur? Varsa da dernek tarafından söz sahibi yapılmamakta mıdır? En kısa zamanda İl Müftülüğü’nü ziyaret edip konunun takipçisi olacağız. Cami cemaatini ve bütün ümmeti Muhammedi Allah’ın dinine sahip çıkmaya “Teröristlere taziye çadırı açılmasına müsaade edilen bir dönemde” vatan ve millet sevgisi yüzünden şehit edilen bir Müslüman evladı için düzenlenecek mevlidi şerif için saçma sapan gerekçelerle izin verilmemesini göz yaşları içerisinde lanetliyorum.

Tebliğ dini olan, merhamet dini olan, adalet dini olan İslam dininin özünden uzaklaşılarak geldiği durumu evvela Allah’a daha sonra bütün iman sahiplerinin vicdanlarına havale ediyorum.

 

1033 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Çıkarın kemerini, atın nezarete

Darbe dönemlerinde ve sıkıyönetim uygulamalarında meydanın ne zor günler geçirdiğini, “Doğruyu” yazsa bile nasıl suçlandığını hepimiz yaşadık

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

CHP’ye göre gündem yok... 2 haftada bir toplanacaklar..!

Ana muhalefet partisi CHP’nin il ve ilçe örgütlerinde çok sık sorun yaşanıyor

KOTO Allah’a emanet..!

KOTO Allah’a emanet..!

1800’lü yılların sonunda kurulan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) kuşkusuz bu kentin bel kemiği

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

Özdağ soruları Yılmaz’ı terletti

KOTO Başkan Vekili Zihni Yılmaz, meclis toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Murat Özdağ’ın tutukluluğu hakkındaki sorular Zihni Yılmaz’ı bir hayli terletti

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Adıgüzel, darbeyi lanetledi

Kandıra 2 Nolu T Tipi Cezaevi’nde yatmakta olan Ömer Adıgüzel, 15 Temmuz’daki darbe girişimini lanetledi

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş mahkemesi yeniden başlıyor

Tüpraş ile Saski arasında uzun zamandır devam eden ve son olarak Ankara’ya gönderilen su kullanım davası yeniden Körfez’e geldi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER