BU ACIYA YÜREK DAYANMAZ: KIZIMDAN NE İSTEDİNİZ?

Bu acıya yürek dayanmaz: Kızımdan ne istediniz?

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında elleri kesilerek işkence yapılan ve öldürülen Nuran Dutlu’nun cinayet davasında 2. celse görüldü. Acılı anne Hediye Görmüş mahkeme çıkışında, "Kızımın elleri nerede?" diyerek gözyaşı döktü

İzmit - Kandıra Karayolu'nun Çayırköy mevkiinde öldürülerek, kimliğinin belirlenmemesi için de elleri bileklerinden baltayla kesilmiş halde bulunan Nuran Dutlu cinayeti davasının 2. celsesi Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Dava 7 Eylül'e ertelendi. Günlerce kızının katillerini televizyon programında arayan anne Hediye Görmüş mahkeme salonunda ayakta durmakta güçlük çekti. Anne Görmüş, duruşmada katil zanlılarına, "Kızımdan ne istediniz? Ben kızımı elsiz defnettim" diye seslendi. Görmüş, mahkeme çıkışında, "Kızımın, yavrumun elleri nerede?" diyerek gözyaşı döktü.

 

ARİF ÇAMUR KATILMADI

Davaya maktül Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Görmüş, eşi Hüseyin Görmüş ve avukatları Esin Yeşilırmak, tutuksuz yargılanan sanıklardan Vedat Ay, avukatı Tuncay Özdemir, tutuksuz sanıklardan Serkan Altıok’un avukatı Selman Yaray, tutuklu sanıklar ve olayın asıl faili oldukları iddia edilen Sertaç Özer, avukatı Selman Balta ve Muhammet Yıldız, avukatı Selin Keskin katırılırken, tutuksuz yargılanan sanık Arif Çamur katılmadı. Davaya müdahil olmak isteyen Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun talebi reddedildi.

 

BOŞU BOŞUNA YATIYORUM

Davada sanık avukatları, "Savunmalarımızı tekrar ederiz” dedi. Nuran Dutlu’nun katil zanlısı sanık Muhammet Yıldız ise, “Sertaç Özer’in bu konuyla alakası yoktur, suçsuzdur” dedi. Diğer katil zanlısı sanık Sertaç Özer ise, “Muhammet’in dediği gibi benim olayla hiç bir alakam yok. 1 seneden fazla bir süredir boşu boşuna cezaevinde yatıyorum. Beraatımı istiyorum” dedi. 

 

KIZIMIN ELLERİ NEREDE?

Elleri kesilerek vahşice öldürülen Nuran Dutlu’nun annesi Hediye Görmüş ise, “Sanıklara tek bir sorum var. Kızımdan ne istediniz? Kızımın ellerini ne yaptınız? Ben kızımı elsiz defnettim” dedi. Acılı annenin ayakta durmakta zorlandığı gözlendi.

 

7 EYLÜL’E ERTELENDİ

Mahkeme heyeti tanık Cemal Duman’ın talimat duruşması 30 Eylül 2016 tarihine bırakılsada dosyanın sanıklarının tutuklu olduğu ve sadece bu tanığın ifadesinin beklendiği, bu nedenle davanın sürüncemede kaldığı belirtilerek talimat duruşma tarihinin yakın bir tarihe çekilmesini ve tanık Cemal Duman’ın İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifadesi alınması talebiyle duruşmanın 7 Eylül 2016 tarihine ertelenmesine karar verildi.

 

 

KİM SUÇLU O ZAMAN?

Mahkeme sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Hediye Görmüş göz yaşları içinde, “Bunlar nasıl insanlar ya bir de gelmiş 'boşu boşuna cezaevindeyim' diyor. Kendisi de kadın hiç mi vicdanın sızlamıyor.? Onlar suçuz, ben suçsuzum, kızım öldü o suçsuz, evdeki 5 yaşındaki çocuk suçsuz. O zaman suçlu olan kim? Benim kızımı parası için öldürdüler madem sadece parasını alsalardı. Kızımın suçu parası olması mı? En ağır cezayı, ağırlaştırılmış müebbet almalarını istiyorum. İçim soğumayacak evet ama adalet yerini bulacak” şeklinde konuştu.

 

NURAN'IN SESİYİZ

Mahkeme çıkışında acılı anne ayakta durmakta zorlanırken, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da açıklama yaptı. Platform adına açıklama yapan Kocaeli İl Temsilcisi Kübra Özkan, "Bizler kadın cinayetlerine, cinsel saldırılara, kadına yönelik her türlü şiddete karşı sessiz kalmıyoruz. Onların mücadele bayrağını biz teslim alıyoruz ve onları yaşatmaya devam ediyoruz. Bugün burada Nuran'ın sesiyiz. Ailemiz ile birlikte Nuran için adalet sağlanana kadar bu davanın takipçisi olacağız" dedi.

15792 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER