KOCASINI ÖLDÜREN KADIN YAŞADIKLARINI ANLATTI

Kocasını öldüren kadın yaşadıklarını anlattı

Geçtiğimiz yıl Körfez’de meydana gelen olayda Damla Kutlu'nun, eşi Fikret Kutlu’yu uyuduğu sırada kafasına önce tüple vurup, daha sonra mutfaktan aldığı bıçakla eşini karnından bıçaklayıp öldürmesi ile ilgili dava görülmeye başlandı

21 Ağustos 2015 tarihinde Körfez Tütünçiftlik Güney Mahallesi 12. Sokak No:15/1 adresinde gece saatlerinde tüyler ürperten bir olay yaşanmıştı. 29 yaşındaki Damla Kutlu, 33 yaşındaki eşi Fikret Kutlu tarafından gece saatlerinde feci şekilde darp edilmişti. Bunun üzerine cinnet getiren Damla Kutlu, eşi Fikret Kutlu uyuduğu sırada kafasına önce tüple vurmuş, daha sonra mutfaktan aldığı bıçakla eşini karnından bıçaklamıştı. Önce kafasına tüple darbe alan daha sonra da bıçaklanan Fikret Kutlu olay yerinde ölmüştü. Kamuoyunda kadın cinayetleri ile birlikte sürekli gündeme gelen bu olay başta STK’lar ve dernekler olmak üzere birçok kesim tarafından dile getirilmişti. Damla Kutlu’nun filmlere konu olacak şekilde 15 sene boyunca gördüğü dayak, baskı ve şiddetin neticesinde tüm Türkiye ayağa kalkmış kimileri Damla Kutlu’yu kahraman ilan ederken, kimilerdi de eşini öldürmemesi gerektiğini savunmuştu. Davanın ilk duruşması Kocaeli Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülürken, duruşmaya Damla Kutlu’nun anlattıkları damga vurdu. Damla Kutlu, Damla Kutlu’nun ailesi ve Damla Kutlu’nun avukatı Anıl Acurman duruşmada hazır bulundu.

 

GÖRÜCÜ USÜLÜ EVLENDİM

Duruşmada ilk sözü alan sanık Damla Kutlu oldu ve savunmasında olayı ayrıntılarıyla anlattı. Kutlu, “Biz görücü usulü evlendik. Eşim beni evlendiğimizden bu yana hep dövdü. Biri 12, diğeri 10 yaşında iki tane kızım var benim. 15 senedir belki düzelir diye sabrettim. Ayrılmak istedim ama beni öldürmesinden ve çocuklarımın kötü yola düşmesinden korktuğum için boşanamadım” diyerek maktul ile geçirdiği 15 seneyi anlatmaya başladı.

 

SÜREKLİ ALKOL ALIRDI

Kutlu, “Bana şiddet uygularken genellikle demir sopa, ayakkabının tabanı, piknik tüpü ve evde bana zarar verebileceği ne bulursa kullanıyordu. Sürekli alkol alırdı. Beni sürekli aldattığını herkes biliyordu. Seni öldürürüm diyerek beni sürekli tehdit ediyordu. Her gün, eve her gelişinde bana şiddet uyguluyordu. Çocuklarımı da dövüyordu. Çocuklarımı dövmemesi için ona yalvarıyordum ama beni dinlemiyordu. 15 yıldır bize hiç bakmadı. Çocuklarım ve ben komşuların yardımı ile geçiniyorduk. Maktul ile sorunlarımızı komşularıma kısmen anlatabiliyordum” dedi.

 

PİKNİK TÜPÜ İLE YÜZÜME VURDU

Savunmasının devamında olay gününü anlatan Kutlu, “Olay günü Fikret beni dövdü. Dövmekten yorulunca biraz dinlendi, sonra yine dövmeye devam etti. Sonrasında da arkadaşıyla buluşmak için dışarıya çıktı. Geldiğinde beni tekrar dövecek diye kızlar evdeki tüm kesici aletleri ve bana vurduğu şeyleri sakladı. Eve geldiğinde Fikret kızlara ‘Atlama ipiniz var mı?’ diye sordu. Kızlar yok deyince de ‘Tamam, ben yarın silah alıp annenizi vuracağım’ dedi. Sonra beni yine dövmeye başladı. Piknik tüpüyle yüzüme vurdu. Darp sonrası yüzümün geldiği halin fotoğrafları zaten dosyada var” ifadelerini kullandı.

 

ÖLDÜRECEK DİYE KORKTUM

Kutlu, “Beni dövdükten sonra uyudu. O uyurken aynada yüzüme baktım. Tanınmayacak haldeydim ve canım çok yanıyordu. Üzüldüm ve ağladım. Uyandıktan sonra beni tekrar döveceğini düşündüm ve mutfağa gidip beni dövdüğü piknik tüpünü ve bıçağı aldım. O yatarken bana çektirdiği acıyı yaşaması için tüple bir kere vurdum sonra ayağa kalkar gibi oldu ve ‘Ne yapıyorsun?’ dedi. Böyle olunca ben de kalkıp beni öldürecek diye korktum ve bıçağı rastgele salladım. Sonra çocuklarımın odasına gidip ağladım. Onun hareket etmediğini görünce de üzerini örttüm ve eniştemi arayıp olanları anlattım” sözleriyle dehşet anlarını anlattı.

 

GÖRSE ÖLDÜRÜRDÜ

İfadesine devam eden Kutlu, “Fikret’in elimdeki bıçağı görüp görmediğini bilmiyorum ama görseydi, çocuklarımı da beni de öldürürdü bunu biliyorum. Böyle bir şeyi nasıl yaptım bilmiyorum. Ben onu öldürmek istemedim. Yalnızca benim çektiğim acıyı anlasın diye bir kez vurmak istedim. Çok pişmanım” dedi. Sanık Damla Kutlu’nun ifadesinin ardından söz alan Av. Anıl Acurman, olay yerinde maktulün yanında bulunan ekmek bıçağını sanığın getirip getirmediğini sordu. Kutlu, o bıçağı karpuz kesmek için yemek yerken masaya getirdiği ancak Fikret’in yatarken yanına alıp almadığı konusunda bilgisi olmadığını belirtti.

 

16 MART TARİHİNE ERTELENDİ

Damla Kutlu’dan sonra söz alan sanık vekili Av. Anıl Acurman, “Bugün Kocaeli’de kadın hakları adına geldiğimiz noktada bu dava altın değerindedir. Kocaeli’de yalnızca 2014 ile 2015 yılları arasında işlenen kadın cinayetleri ortada. Burada ilk defa kendisine sürekli şiddet uygulayan kişiyi ölüm korkusuyla öldürmüştür. Bu kadın bugün burada olmasaydı, mezarda olacaktı bunu hepimiz biliyoruz. Bu kadına meşru savunma hakkını vermek zorundayız. Müvekkilimin beraatini talep ediyorum” dedi. Sanık ve tanık ifadelerinin ardından mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar vererek duruşmayı 16 Mart tarihine erteledi.

12332 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

Körfez cinayetinin zanlısı tutuklandı

 Körfez Şemsettin Köyü’nde ortağını öldürdüğü iddia edilen Mehmet Korucuoğlu tutuklandı

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Kiraladıkları araçla hırsızlık yaptılar

Gölcük'te kiraladıkarı otomobille park halinde bulunan araçlardan hırsızlık yaptıkları iddia edilen 3 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Darbe fırsatçılarına darbe!

Darbe fırsatçılarına darbe!

Denizlerde sigara kaçakçılığı mücadelesi hız kesmeden devam ediyor Gümrük muhafaza ekipleri Kocaeli Evyap Limanı'na gelen bir konteynerde 450 bin paket kaçak sigara ele geçirdi

İşte yeni başsavcımız

İşte yeni başsavcımız

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine gelen isim belli oldu

Şehidimiz var!

Şehidimiz var!

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Barajı'na şantiyesine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Kocaelili asker şehit oldu

Ali Şahinli gözaltında

Ali Şahinli gözaltında

İlimizde bir dönem fırtınalar estiren eski il emniyet müdür yardımcısı Ali Şahinli, paralel yapı operasyonu kapsamında gözaltına alındı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER