FİZOMER UMUT SAÇIYOR

Fizomer umut saçıyor

2006 yılından beri ilimizde faaliyet gösteren Özel Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi her bütçeden vatandaşa hizmet sunma amacı ve güler yüzlü personeli ile geleceğe umut saçıyor

2006 yılından beri Kocaeli Devlet Hastanesi’nin karşısında hizmet vermeye başlayan Özel Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 2014 yılında Yahya Kaptan Mahallesi Demokrasi Bulvarı’ndaki yeni binasına taşınarak hastalarına daha konforlu bir hizmet verme amacı güdüyor. Yeni binası ile birlikte hastalarına çok daha büyük, çok daha ferah ve çok daha şık bir mekanda hizmet vermeye devam eden Fizomer her bütçeden vatandaşa hizmet sunması kendi sektörünün parlayan yıldızı oldu.

 

BÜYÜYEN BİR AİLE

Fizik tedavi, estetik, işe giriş raporu, diyetisyen, ortopedi, radyoloji, biyokimya, üroloji, dahiliye ve medikal mesaj gibi bir çok dalda İzmitliler’e üst düzey hizmet veren Özel Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi; 5 fizik tedavi uzmanı, 1 üroloji uzmanı, 1 ortopedi uzmanıyla 1 Mart tarihinde göreve başlayacak olan kadın doğum uzmanı Özgür Barış Gül ve beyin cerrahi uzmanı Bülent Yıldız ile her geçen gün ailesini büyütmekte.

 


Özel Fizomer Rehabilitasyon Merkezi güler yüzlü personeliyle hastalara misafir gibi yaklaşıyor.

 

ÖNEMLİ TECRÜBE

Türkiye’nin çeşitli illerinde hizmet verdikten sonra depremden sonraya ilimize taşınan uzman doktor Metin Demirli, verdikleri hizmetin ardından hastaların kendilerini iyi hissetmesini paha biçilemeyecek bir mutluluk olarak adlandırarak, “17-18 seneden beri İzmit’te yaşamaktayım. Depremden sonra buraya taşındım. 30 senelik doktorum. Birçok yerde çalıştım. Önemli tecrübelere sahibim. 2 sene önce Kocaeli Devlet Hastanesi’nden emekliye ayrıldım. İşimiz kireçlenme hastalıkları, kırık çıkıklar, kaza cerrahisi, kalça protezleri, diz protezleri, dirsek, kol, bilek ve omurga rahatsızlıkları konusunda hastalarımızın rahatsızlıklarına çözüm bulmaya çalışıyoruz” dedi.

 


Son olarak söz alan Fizomer markasının sahibi Metin Demirli, “İnsanların dönem dönem maddi sıkıntıları dip yapabiliyor. Elimizden geldiği kadar vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

HERKESTE RAHATSIZLIK VARDIR

Sözlerinin devamında ortopedinin alanlarına değinen Demirli, “Düşen, kolunu bacağını inciten hastalardan tutunda dizlerinde, boynunda, sırtında kireçleme olan ağrıları olan vatandaşlar, kalça çıkıklığı, el, ayak çarpıklığı gibi bir çok alanda hizmet veriyorum. Ortopedinin alanı çok geniş. Herkeste bir ortopedik bir rahatsızlık vardır. Hastaların büyük bir kısmı kendi iradesiyle ve çevresindeki insanlardan aldıkları tavsiyelerle geliyor” şeklinde konuştu.

 


 

TAŞ KIRMA MAKİNEMİZ MEVCUT

1983’ten beri İzmit’te yaşayan ve İzmit SSK ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nde hizmet veren üroloji uzmanı Kudret Sönal, “Üroloji erkeklerde ve kadınlarda böbrek ve mesane dediğimiz idrar sistemini hastalıklarını ilgilendiren bir branş. Taş, tümör ve enfeksiyon gibi hastalıkların tedavisi mevcut. Ayrıca burada taş kırma makinemiz mevcut. Böbrek taşlarını kırıyoruz. Bir de erkeklerde genital sistem hastalıklarını tedavi ediyoruz. Bunun için erkekte kısırlık, iktidarsızlık, bulaşıcı hastalıkların tedavisi için çalışıyoruz. İktidarsızlık tedavisinde damarsızlık sorunlarını tedavi edecek BRT isimli bir aletimiz var. Düşük yoğunluklu ses dalgalarını penise yollayarak oradaki damarı açacak bir yöntemimiz var” diye konuştu.

 


1 yıl önce İstanbul Bilim Üniversitesi Beslenme ve Diyatetik Bölümü’nden mezun olan diyetisyen Seda Pınar , “Önceliğimiz vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmaktır. Bunun dışında diyetlerimiz kişiye özeldir” açıklamasında bulundu.

 

HASTAMIZI ZORLAMIYORUZ

1 yıl önce İstanbul Bilim Üniversitesi Beslenme ve Diyatetik Bölümü’nden mezun olan diyetisyen Seda Pınar “İlk iş deneyimini Özel Fizomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Önceliğimiz vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaktır. Bunun dışında diyetlerimiz kişiye özeldir. Hastalarımızın ağırlığı, cinsiyeti, boyu yaşı gibi spesifik durumlar baz alınarak kişiye uygun diyet listesi oluşturuyoruz. Hastalarımızı zorlamayarak durumun üstesinden geliyoruz. Hastalarımız bir dahiliye uzmanımızın kontrolünde kan tahlilleri yorumlanarak bize gelebiliyor. Ya da vatandaşlarımız ben kilo vermek istiyorum ya da kilo almak istiyorum diyerek gelebiliyor. Bu durumda biz hastalarımızı öncelikle dahiliye uzmanımıza gönderiyoruz. Sonra süreç başlıyor” dedi.

 


2 yılı aşkın bir süredir bu kurumda çalışıyorum diyen Fizik Tedavi Uzmanı Uzman Doktor Ersin Şahin, “ FTR branşı ve kapsamı oldukça geniş. Genel anlamı ile öncelikle felçli hastalıklar akla gelir. Bunun dışında birçok hastalığın getirdiği sorunların üstesinden geliyoruz” şeklinde konuştu.

 

HER TÜRLÜ ŞİKAYETİN TEDAVİSİ MEVCUT

“2 yılı aşkın bir süredir bu kurumda çalışıyorum” diyen fizik tedavi uzmanı Uzm. Dr. Ersin Şahin, “Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanıyım. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi’nde uzmanlığımı aldım. Uzmanlık alanım Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon. FTR branşı ve kapsamı oldukça geniş. Genel anlamıyla öncelikle felçli hastalıklar akla gelir. Bunun dışında birçok hastalığın getirdiği sorunların üstesinden geliyoruz. MS hastaları da buna değil. Her türlü ağrı şikayetinin yarattığı eklem sorunlarıyla başa çıkmaktayız. Sırt, omuz, diz gibi eklem ağrılarının getirdiği sorunlar ile ilgilenip tedavi ediyoruz” dedi.

 


1983’ten beri İzmit’te yaşayan ve İzmit SSK ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Üroloji Uzmanı Kudret Sönal, “Son teknolojiyle hastalarımıza hizmet vermekteyiz” dedi.

 

EN DONANIMLI KURUM

Son olarak söz alan Fizomer markasının sahibi Metin Demirli, “Fizomer Tıp Merkezi 2006 yılında kuruldu. İlk 9 yılında bünyesinde sadece Fizik Tedavi kadrosu ve fizyoterapistleri bulunduruyordu. Son 1 buçuk yılda ortopedi, üroloji, görüntüleme ve mikrobiyoloji gibi hizmetlerde sunmaya başladık. Önümüzdeki günlerde kadromuza beyin cerrahı ve kadın doğum çocuk uzmanı da katılacak. Şu an bünyemizde 4 fizik tedavi uzmanı, 1 üroloji uzmanı, 1 ortopedi uzmanı ve 15 tane fizyoterapistimiz ve 12 tane sağlık hizmetlimiz bulunuyor. Bu alanda Kocaeli’de gerçekten cihaz farkıyla en donanımlı kurum halindeyiz” şeklinde konuştu.

 

HERGÜN BÜYÜYORUZ

Her geçen gün büyüyen bir aile olduklarını söyleyen Demirli, “SGK anlaşmalarımız mevcut bir çok özel sigorta ve kurumla anlaşmalarımız mevcut, fabrikalarla anlaşmalar yaptı. Hitap ettiğimiz kitleyi her geçen gün genişletiyoruz. Merkezimizde 0 yaş grubu ile en yüksek yaş grubuna kadar insanlara hitap ediyoruz. Özellikle rehabilitasyon hizmetlerimiz spastik çocuklar üzerinde çok başarılı bir ünitemiz. 10 tane fizyoterapist arkadaşımız sadece spastik çocuklar ve felçli hastalar üzerinde çalışmakta. Rehabilitasyon ünitemiz bu konuda iddialı bir ekip” dedi.

 

İDDİALIYIZ

“Biz 10 yıl öncede kurulduğumuzda hep vatandaşın yanında, hep vatandaşın cebinin yanında olmaya çalıştık” diyen Demirli, “Şu andaki Türkiye’deki sıkıntıyı da tecrübelerimizden dolayı okuduğumuzu düşünüyoruz. Bu yüzden fiyat politikamızı vatandaşa göre belirliyoruz. Şu anda İzmit’te bu kadar kaliteli olup da fiyatları da mümkün oldukça geride olan başka bir kurum yok. Bu konuda iddialıyız. Şöyle bir prensibimiz var: Hasta bizim kurumuzdan içeri girdiğinde cebinde parası olsun olmasın eğer o hizmeti alması gerekiyorsa biz o hizmeti sunmakta yükümlüyüz. Çünkü düşmez kalkmaz bir Allah’tır. İnsanların dönem dönem maddi sıkıntıları dip yapabiliyor. Elimizden geldiği kadar vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

ÜMİT AKBAŞ KİMDİR?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı 1976’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş. Bir dönem Ankara’da akademisyenlik yapmış. 1982’den beri de Kocaeli’de hekimlik yapıyor. Şehirdeki bütün hastanelerde çalışmış. Akademi Hastanesi’nin fizik tedavi merkezini kurdu. Fizomer’de de üç aydır hizmet veriyor.

 

8701 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kalp hastaları bu habere dikkat!

Kalp hastaları bu habere dikkat!

Türk Kardiyoloji Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Aydoğdu, bilinçsizce yapılan egzersizin kalp hastalarına faydadan çok zarar verebileceğini, kalp damar hastalarında başlangıçta yürüme, bisiklete binme, yüzme gibi egzersizler uygun olduğunu açıkladı. Kalp hastalarının tedavisinde sporun en az medikal tedavi kadar önemli olduğunu belirten Aydoğdu, hastaların spor yapmadan önce hekime danışarak yarar-zarar oranı değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı

Çocuğunuzun karanlık korkusunu görmezden gelmeyin

Çocuğunuzun karanlık korkusunu görmezden gelmeyin

Çocukluk dönemi korkuların başında gelen ve çocukların ruh sağlığını derinden etkileyen karanlık korkusu ebeveyn tutumlarına bağlı olarak pekişiyor.  Korku sürecinin yönetimi konusunda Emsey Hospital’dan Psikiyatri Uzmanı Dr. Orhan Karaca aydınlatıcı açıklamalarda bulunuyor

Güneş çarpmasının kalkanı Bol su içmek

Güneş çarpmasının kalkanı Bol su içmek

Sıcak yaz günlerinde hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunların başında güneş çarpması geliyor. Sıklıkla yaşanan ve halsizlik, bulantı, baş ağrısı gibi belirtilerle kendini gösteren güneş çarpmasına karşı, Waternet Sağlıklı Yaşam Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy uyarıyor: Vücut ağırlığınızın yüzde 20’sinden fazla sıvı kaybı hayati tehlike oluşturur. Su içmek için susamayı veya terlemeyi beklemeyin

Kanal tedavisi tarihe mi karışıyor?

Kanal tedavisi tarihe mi karışıyor?

Diş tedavileri arasında en çok korkulan kanal tedavisi tarihe mi karışıyor? Kanal tedavisine alternatif bir yöntem kullanılabilir mi? Harvard Üniversitesi’nin geliştirdiği yeni yöntem sayesinde diş sinir köklerine direkt müdahale edilmeyecek; dişteki hastalıklı doku kök hücreyle iyileştirilecek. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, geliştirilen bu yeni yöntemin ileride klasik tedavi yöntemleri arasında yer alabileceğini belirtiyor.

Erkekler en fazla bunları istiyor

Erkekler en fazla bunları istiyor

Estetik cerrahi ve medikal uygulama talepleri erkekler tarafından her geçen yıl biraz daha artıyor. Erkeklerin istediği ise yeni versiyonları değil, yani radikal değişim yerine tazelenmiş, daha iyi iyi bir görünüm

Yaz geldi, çocuklarda ishallere dikkat!

Yaz geldi, çocuklarda ishallere dikkat!

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte özellikle ebeveynleri korkutan problemlerden biri de ishaller oluyor

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER