BARIŞ YÜRÜYÜŞÇÜLERİNİ HERKES DESTEKLEMELİ

Barış yürüyüşçülerini herkes desteklemeli

HDP il ve ilçe yöneticileri basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Barış yürüyüşçüleri hakkında konuşan Ergin yürüyüşçülerin çeşitli provokasyonlarla karşılaştığını söyleyerek, “Bu insanları belli gruplar değil toplumun tüm kesimlerinin desteklemesi gerekmektedir” dedi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli İl Örgütü basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. NCITY AMV yanında bulunan Iz Restoran’da düzenlenen kahvaltıya; Eski Avrupa Birliği Bakanı ve HDP eski milletvekili Ali Haydar Konca, HDP İl Başkanı İbrahim Ergin, il yöneticileri ve ilçe başkanları katıldı. Kahvaltıda konuşan İl Başkanı İbrahim Ergin, güncel konular hakkında açıklamalarda bulundu. Ergin, İstanbul’dan Hakkari’ye yürüyen barış yürüyüşçüleri ile ilgili konuşarak, “Onlar çok kıymetli barış temsilcileridir. Bu insanları belli gruplar değil toplumun tüm kesimlerinin desteklemesi gerekmektedir” dedi.

 

 

BAYRAMI KUTLADI
Ergin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle geçmiş Ramazan Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. Ramazan Bayramı her ne kadar coğrafyamıza ve topraklarımıza barış ve kardeşlik getirmediyse de, ülkemize ve coğrafyamıza barış ve kardeşlik getirmesini diliyoruz ve umuyoruz.

 

SESSİZ KALDILAR
1995 yılında Srebrenitsa kentinde 8 bin 322 sivil Müslüman kardeşimiz kadın çocuk demeden Avrupa’nın tam ortasında soykırıma uğradılar. Bugün bölgemizde olanlara dünya nasıl sessiz kalıyorsa o günde Bosna’da ki soykırıma tüm dünya sessiz kalmıştır. Katliama uğrayan hangi halk olursa olsun, bu katliamlara sessiz kalanlar en az katliamları gerçekleştirenler kadar suçludur.

 

OY ALMANIN TELAŞI
AKP’liler 3 milyon Suriyeliyi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapmayı düşünüyorlar. Bu tamamen siyasi rant elde etmeye yönelik bir hamledir. Suriyelilerden Müslüman din kardeşlerimiz diye bahsediyorlardı ancak onları buraya getirerek kaderleriyle baş başa bıraktılar. Şimdi de onlara vatandaşlık vererek 3 milyon oy almanın telaşı içerisine giriyorlar. Onlara vatandaşlık verilsin tamam ama onların barınma ve iş ihtiyaçlarını kim karşılayacak?

 

KARŞILARINA ÇIKACAĞIZ
Şehrimizde hali hazırda bir tramvay çalışması başlatılmıştır. Ancak bu tramvay çalışması yapılırken şehrin dokusu ve yapısı bozulmaktadır. Tramvay çalışması gerçekleştirilirken bozuk olan alt yapının değiştirilmesi düşünülmüyor. Bu konuda ilerleyen süreçte daha fazla çalışma yaparak onların karşısına çıkacağız. Gerekli mi tartışılır ama gerekliyse bile düzgün bir düzenlemeyle yapılmalı.

 

SAYGISIZLIK
Yaklaşık iki hafta önce şehrimizde Osmangazi Köprüsü açıldı. Bu köprü ulaşımı rahatlatmak açısından gerekli olabilir ama köprü ücretlerinin yüksek oluşu düşündürücüdür. Dilovası’ndan Karamürsel’e yakıt masrafı 25 TL iken köprünün geçiş ücreti 89 TL gibi bir fiyattır. 64 TL fazla ücret parası olan insanlar için çok olmayabilir ancak olmayan için yüksek bir fiyattır. Ayrıca Atatürk Havalimanı’nda yaşanan patlamanın bir gün sonrasında bu açılış şovunu yapmaları da halkımıza yapılmış büyük bir saygısızlıktır.”

3622 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER