BELEDİYENİN ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Belediyenin çalışmalarını yakından takip ediyoruz

BBP Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, belediyenin çalışmalarını yakından takip ettiklerinin altını çizdi, yöneticilerin eksikliklerini sıraladı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, teşkilatlanma ve saha çalışmalarını titizlikle devam ettirdiklerini söyledi.

Belediyenin çalışmalarını yakından takip ettiklerinin altını çizen başkan Arha, günü gelince eleştirilerini yapacaklarını ifade etti. 

Körfez’de sosyal belediyecilik alanında bir çalışma olmadığını ve günü kurtaran etkinliklerle ilçeye 5 yıl kaybettirildiğini öne süren Arha, “Ben İlimtepe’de oturuyorum ve halen kanalizasyon suları derelere akıyor, foseptik çukurları var, sokaklarda hayvanlar dolaşıyor, insanlar stablize yollarda seyahat ediyorlar’’ dedi.

 

Mustafa Arha kimdir?

- 1968 İzmit doğumlum, evliyim ve İlimtepe’de oturuyorum. İşletme mezunuyum. Uzun yıllardır ticaretle uğraşıyorum. 2004’ten bu yana da kendi işyerim var. 1986 yılından bu yana ticaret ve benzeri işlerle ve satış uzmanlığı alanında faaliyet gösteriyorum. Şirket bünyesinde bayiliklerim de var ve bina mantolama ile inşaat hizmetleri üzerine çalışıyorum. Siyasete 2013 yılında Büyük Birlik Partisi Körfez İlçe Başkanı olarak atıldım, 10 Kasım 2013’te ilçe başkanı oldum.

 

Partinizin ilçedeki çalışmaları nasıl gidiyor, neler yapıyorsunuz?

-Dernek, muhtar ve vatandaş ziyaretlerini sık sık tekrarlayıp, periyodik olarak sürdürüyoruz. Her ay toplantılarımızı aksatmadan yaparak, kendimize hedef belirliyor ve o doğrultuda hareket ediyoruz. Körfez teşkilatımız yalnız ilçede değil, çevre ilçelerde de etkin konumda hareket ediyor ve çalışmalara destek veriyor. Takip ettiğimiz konular arasında özellikle belediyenin çalışmaları, yaptıkları ve yapamadıkları yer alıyor.

 

YAPAMADIKLARINI ANLATTI

Bir İlimtepe sakini olarak belediyenin çalışmalarını nasıl değerlendirirsiniz?

-Belediyeye bu hatta otobüs koyduğun için teşekkür etmek istiyorum, kooperatif de çalışıyor ama yeterli olmuyordu. İlimtepe 7 bin nüfuslu büyük bir yerleşim yeri olmasına rağmen halen daha köy görünümünde. Vatandaşlar stabilize yollarda çukur içindeki bozuk asfalt üzerinde seyahat ediyor. Bu görüntü ne Körfez’e ne de daha küçük ilçelere dahi yakışmayan bir durum. Körfez, hak ettiği iyi yönetimi, hizmeti alamıyor. Eski başkan Yunus Pehlivan 2016 yılına kadar yolları bitireceğiz demiş söz vermişti ama hala yollarımız bozuk ve yetersiz. İlimtepe’de hala fosseptik çukurları var ve kanalizasyonlar dereye akıyor. İş merkezi için defalarca değerlendirme sözü verildi ama içinde hayvan besleniyor. Kent merkezinde de durum içler acısı, temizlik işleri aksıyor ve müteahhitler hiçbir denetleme olmadan rahatça kaldırımları işgal ederek, hatta yolları kesip, durakları kapatarak çalışıyor. Bu ilçenin şiddetle TIR garajına, otoparka ihtiyacı var ama belediye başkanı İsmail Baran ve yönetiminin, satmaktan ve özelleştirmekten başka yaptığı faaliyet yok. Toplantıda bize 2 yılda yaptıklarını anlatmak için kürsüye çıktı ama yapamadıklarını anlattı. İsmail Baran’ın 2 yılına baktığınızda, çiçek ve böcekten başka başladığı tek çalışması Sarnıç Han olacak, o da biterse. Diğer yapılanlar ya eski dönemden kalma ya da büyükşehir belediyesinin çalışması oldu. Tütünçifttlik sahilde vatandaşın uygun fiyatla, hijyen ortamında çay içebileceği bir kafesi vardı, onu da çok gördü ve özelleştirdi.

 

ÇALIŞMALARI İNCELİYORUZ

Nasıl bir siyasi taktik düşünüyorsunuz?

-Kötüleme dönemi siyasette bitti, önümüze vizyon hedef koyarak çalışmalıyız. Vatandaş ne üretiyorsunuz ona bakıyor, gündemi siz oluşturursanız söz sahibi olursunuz. Bu nedenle çalışmaları yakından takip edip, olumsuzlukları tespit edeceğiz. Buna şimdiden başladık, DP World yakında tam faaliyete başlayacak ama trafik ve park açısından yapılan çalışma yok. Maliye uçan kuşa vergi kesiyor ama gözümüzün önünde deniz dolduruldu bunun vergisi alındı mı, takip edeceğiz. Her dönem kaçış yolu, bağlantı yolu konuşuluyor ama yapılan girişim yok. Sürekli olarak belediyeye personel alınıyor ama ilçeyi çöp götürüyor, bu alınan personel nerede çalışıyor bakacağız. Sarnıç Han nasıl bir proje olacak, doğacak çocuk neye benzeyecek bakacağız. İlimtepe şu anda ilçenin geleceği, temiz havası, doğal ortamı ve tarihi dokusuyla değerlendirilmesi gerek. Bunlar ön plana çıkartılsa İstanbul başta olmak üzere çevre bölgenin merkezi haline gelir, bunun mücadelesini vereceğiz.

 

YANLIŞ UYGULAMALAR

Hükümetteki son gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Başbakan Ahmet Davutoğlu neyi kötü yaptı anlayamadık. Kendisine Hoca denilmeye başlandı ve sempati kazandığı anda da kime rakip olduysa görevden alındı. Bu olay basit bir konu değil, uygulama şekli ve nedenleri yanlış. Çözüm süreci konusunda defalarca paneller yapıldı ve bunun yanlış olduğu, ülkeye zarar vereceği anlatıldı, en sonunda da dediğimiz noktaya gelindi. Terörün mücadele ve müzakere ile bir arada bitebileceğine inanıyoruz. Şehit acısı yaşamaktan yorulduk, terör bir an önce bitsin, halk huzur bulsun. Bugüne yapılan yanlış uygulamalar ve politikalarla gelindi, bombalar gelirken hükümet neredeydi?

 

Peki şuan ki ekonomiyi nasıl görüyorsunuz?

-Ekonomi durma noktasında, faizlerle baş edilemiyor, ticaret dönmüyor, piyasada nakit sıkıntısı had safhada. Ülkemiz tarım ve hayvancılığın olduğu bir ülkeydi ama yapılan yanlış uygulama ve politikalar sonucu üretim maliyetleri arttı, vatandaşlara da pahalı fiyatlarla yansımaya başladı. İnşaat sektöründe de tıkanmalar başladı, bu daha önce de yaşandı ama bu kadar uzun süreli olmadı. Sanayi, tarım ve hayvancılık ekonomisi birlikte yapılmazsa bu durumdan kurtuluş olmaz.

 

Dış politika ve gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Kimse duymadı ama genel başkanımız Mustafa Destici, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun külliyesinin temelini atmak için Mescid-i Aksa’ya gitti ve dönüşü sırasında genel başkan yardımcısı İlker Kayalıoğlu gözaltına alınınca, buna direndi ve kendisi de gözaltına alındı. Bürokratların girişimiyle bu durum düzeldi ama aynı hassasiyeti hükümetten beklerdik, olmadı. Güneydoğu’nun asıl problemi İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesi. İsrail, Dicle ve Fırat arasındaki toprakları istiyor. BBP’nin Kızıl Elma Projesi var; Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar, Büyük İslam Birliği’ni kurmak. Bu ülkede Kürdüm demek normal, Türküm demek suç oldu. Türk bir üst kimliktir, hükümet bu ibareyi Anayasa’dan kaldırmak istiyor. Ülkede yaşayan, hainlik yapmayan, ülkenin birlik ve beraberliği, bütünlüğü için çalışan, hareket eden herkes birinci sınıf vatandaştır. Andımızla oynayarak, okullardan kaldırarak bugünleri başlattılar.

2744 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER