CHP’Lİ YILMAZ: YANLIŞ POLİTİKANIN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ

CHP’li Yılmaz: Yanlış politikanın bedelini ödüyoruz

CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Suriye’de yapılan yanlış politikada en büyük bedeli Türkiye’nin ödediği söyledi

CHP Darıca ilçe örgütünün daveti üzerine CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Darıca’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Öztürk Yılmaz ilk olarak CHP Darıca ilçe örgütüyle bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Ötürk Yılmaz’ın yanı sıra CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, İl Yöneticisi Hikmet Koçoğlu, ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, CHP Darıca Belediyesi meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

 

DARICA’DA SIK SIK GÖRMEK İSTİYORUZ

Toplantıda ilk olarak CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk bir konuşma yaparak, “Öztürk Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Bu süreçte partimize katkıları çok büyük olan genel başkan yardımcımızı Darıca’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hem vekilliği, hem parti meclis üyeliği hem de genel başkan yardımcılığının hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra kendisini Darıca’da sık sık görmek istiyoruz.” dedi. Yakup Törk’ün ardından CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan konuşma yaparak, “Türkiye’nin en fazla göç veren bölgenin vekili olan Öztürk Yılmaz aynı zamanda Kocaeli, İstanbul ve İzmir’in de milletvekili olacak. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelişi ile önseçimle halkın yoksul çocukların meclise taşıdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yeni görevinde hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

HERGÜN AŞIĞILANILIYOR

Toplantıda son olarak ise CHP Genel Başkanı Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz bir konuşma yaptı. Yılmaz, konuşmasında şunları söyledi: “Bugün İstanbul’da bir programız vardı. Sizlerle de bugün bir araya gelmek istedik. Bugün ülkemizde Suriye gibi şehir manzaraları var. Türkiye’nin bu kadara ağır şartlarda olduğunu görmedim. Hiçbir dostumuz kalmadı. Bu adar yükü nasıl götüreceğiz. Ülke ile olarak kaygılarım çok. Bu kaygı derin. Bu kadar dış politikada kavgacı bir dile hiç şahit olmadım. Bir konuştuğumuz kelimeleri bir öfke patlaması yaşanacağı görmedim. Bazen TV’leri bile izlemek istemiyoruz. Bu ülkede bir mülteci değiliz. Başka yerlerden gelmedik. Bu kadar sağlam bir iradeyi her gün aşağılanmasını hak etmiyoruz.

 

YANLIŞ POLİTİKALARIN SONUCU

Korkulara teslim etmemiz istendi. Ancak bizler korkuyu yok etmemiz gerekir. Dimdik bir hayat için korkularımız yenmemiz gerekiyor. Bu mücadelenin demokrasi mücadelesinin kökleşmesi için dayanışma gerekiyor. Ülkemizde ifade, hukuk var yargı bağımsızlığı var mı? Kimsenin baskısı altında kalmak istemiyoruz. Bizim ötekileştirilmemiz bizi rahatsız ediyor. Dışarıda da büyük olaylar oluyor. Bugün ülkeye 3 milyon Suriyeli geldi. Biz niye yanlış işler yaptık. Biz niye başkaları ile Müslüman coğrafyasına müdahaleyi konuşuyoruz. Bir rejim zalim diye o halkın bazı unsularını silahlı mücadeleye mi sokmak lazım? Bu durumu toparlamamız gerekmez miydi? Suriye’nin en büyük maliyetini Türkiye ödüyor. Niye hesap kitap yapmadan bir akıllı politika yapmadık? Yanlış politika ile gelinen nokta bu. Onun için parti olarak bir çıkış bulmalıyız.

 

ÖZELEŞTİRİ YAPILMALI

Nerede yanlış yapıldı diye bir özeleştiri yapılmıyor. Yeni bir anlayışla derlenip toparlanarak iktidara yürümemiz kazım. Artık önümüzdeki seçimlerden boyunu bükük bıkmak istemiyoruz. Belediyeleri almadan genel seçimleri alamıyoruz. Bu dönemi verimli değerlendirmeliyiz. Yurdumun her köşesine gitmek istiyorum. AKP ile HDP’nin bizi sıkıştırdığı köşeden çıkmalıyız. Eleştirilerimize kendi içimizde yapalım ama bölünmeyelim.”

Öztürk Yılmaz buradaki programın ardından Ardahan Balıkçılar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni, Darıca Ardahanlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve son olarak ise Kars İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

3561 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER