DAVUTOĞLU KOCAELİ'Yİ UNUTMADI

Davutoğlu Kocaeli'yi unutmadı

AKP'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi bugün Ankara Arena'da gerçekleştiriliyor. Sadece Kocaeli’den 50 otobüs Ankara’ya gitti. Öte yandan kongreye gelen Başbakan Davutoğlu Kocaeli atkısı açınca, Kocaelililer Davutoğlu'nu alkış yağmuruna tuttu

AKP Genel Başkanlığı için Binali Yıldırım tek aday olurken Merkez Yönetim Kurulu da bugün seçilecek. Ankara Arena Spor Salonu'nda saat 10.00’da başlayan AKP 2’nci Olağanüstü Kongresi için partililer, erken saatte salona geldi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve tribünleri kısa sürede dolduran çok sayıda partili slogan atarak, Uğur Işılak’ın çalan şarkıları eşliğinde tempo tuttu. Salona giren milletvekillerinden bazıları, ellerinde Türk bayrağı ve parti bayraklarını taşıyan AKP'lileri selamladı. Sunucu, Twitter’da ‘buyukkongrekutluyuruyus’ adıyla hashtag açıldığını duyurarak, salondakilerden tweet atmalarını istedi. Ayrıca ilimizden 50 otobüsle 2 bin 500 partili kongreye gitti. Partinin Kocaeli’deki seçilmiş 24 büyük kongre delegesi de kongredeki yerini aldı.

 

 

'KUTLU YÜRÜYÜŞE DEVAM'

Salonda ‘Kutlu yürüyüşümüze Binali Yıldırım’la devam’, ‘2023 yolunda Hatay yolların ustasıyla’, ‘Türkiye’nin meydanları, rengarenktir yolları, bizler dava erleriyiz, haykırırız sevdamızı’, ‘Can Türkiye’ye heyecan geldi’, ‘Mesele koltuk değil siz hala anlamadınız mı?’, ‘Büyük millet büyük güç hedef 2023’, ‘İlk günkü aşkla’, ‘Reise yakışır başkanlık, Adıyaman’a yakışır bakanlık’, ‘Ak gönüller taşıyoruz kara çukurları aşıp gelen’ yazılı dövizler dikkat çekti. Partililer hep bir ağızdan "Beraber yürüdük biz bu yollarda" dörtlüğünü okuyarak salonu adeta inletti. Salona giremeyenler kongreyi spor salonu etrafında kurulan çadırda izledi.

 

 

BİNALİ YILDIRIM'I KABİNE ÜYELERİ KARŞILADI

AKP Genel Başkan Adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AKP'de yeni genel başkanının seçileceği 2'nci Olağanüstü Büyük Kongre'nin yapıldığı salona partililerin yoğun ilgisi eşliğinde girdi. Kongre salonunun girişinde kabine üyeleri tarafından karşılanan Binali Yıldırım, AKP'li bakanlar ve milletvekilleriyle tokalaşarak, salona girdi.

AKP'de 3'üncü genel başkanının seçileceği 2'nci Olağanüstü Büyük Kongre, 'Binali Yıldırım'la Kutlu Yürüyüşe Devam' ana temasıyla başladı. AKP Genel Başkan Adayı Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, kongrenin yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu'nun girişinde aralarında Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Yalçın Akdoğan'la, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Bakanı Volkan Bozkır, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun bulunduğu kabine üyeleri tarafından kapıda karşılandı.

 

 

PARTİLİLERLE 'SELFİE' ÇEKTİRDİ

AKP Genel Başkan Adayı Yıldırım'a kongre salonundaki partililer yoğun ilgi gösterdi. Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, partililerle selamlaşarak, kırmızı karanfil dağıttı. AKP Genel Başkan Adayı Yıldırım, partililerle 'selfie' de çektirdi.

 

BİNALİ YILDIRIM, BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NU KAPIDA KARŞILADI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP'de yeni genel başkanın seçileceği 2'nci Olağanüstü Büyük Kongre'nin yapıldığı salona eşi Sare Davutoğlu ile birlikte geldi. Başbakan Davutoğlu, kongre salonunun girişinde AKP Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım ve kabine üyeleri tarafından karşılandı.

 

 

AKP'de 3'üncü genel başkanının seçileceği 2'nci Olağanüstü Büyük Kongre, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın kongre salonuna gelmesiyle başladı. Başbakan Davutoğlu, 'Binali Yıldırım'la Kutlu Yürüyüşe Devam' temasıyla gerçekleştirilen Ankara Arena Spor Salonu'ndaki kongreye eşi Sare Davutoğlu ile beraber geldi. Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, kongre salonunun girişinde Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım'ın yanı sıra aralarında AKP Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Recep Akdağ, Ömer Çelik; Başbakan Yardımcıları Lütfi Elvan, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş ve Yalçın Akdoğan'ın da bulunduğu kabine üyeleri tarafından kapıda karşılandı.

 

 
AKP eski il başkanı Mahmut Civelek, AKP Başiskele ilçe başkanı Şahin Talus ve AKP'li yönetici Mehmet İpşiroğlu kongrenin başlamasını birlikte bekliyor.

 

DELEGE VE PARTİLİLER AYAKTA KARŞILADI

Kongre salonuna 'Davutoğlu Ahmet Hoca Bir Yiğit Adam' şarkısıyla giren Başbakan Davutoğlu'nu salondaki delege ve partililer, ayakta karşıladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, kırmızı karanfiller dağıtarak, partilileri selamladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP Genel Başkan Adayı Binali Yıldırım, kongre salonunda yan yana oturdu.

 


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan da kongreyi partililerle birlikte takip ediyor

 

BEKİR BOZDAĞ: AKP TAYYİP'İN PARTİSİDİR

Kongrede Divan Başkanı olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, AKP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi olduğunu söyledi. AKP'nin siyasette dünya markası olduğunu bildiren Bozdağ, "AKP Tayyip'in partisidir. Ve öyle olmaya devam edecektir. Kurumsal olarak devam ettikçe Cumhurbaşkanımızı AKP'den, AKP'yi Cumhurbaşkanımızdan ayrı düşünmek mümkün değildir. Tek neferi vardır o da Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

 

AKP'Yİ CUMHURBAŞKANIMIZDAN AYRI DÜŞÜNMEK MÜMKÜN DEĞİL

AKP'de 3'üncü genel başkanın seçileceği 2'nci Olağanüstü Büyük Kongre'nin Divan Başkanı olarak Bekir Bozdağ seçildi. Divan üyelerinin AKP'lilere mesajını okuyan Bozdağ, AKP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi olduğunu vurguladı. Bozdağ, "AKP'yi dünyanın en büyük siyasi markalarından biri haline getiren ustaların ustası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. AKP'yi kuran başarıdan başarıya koşturan Recep Tayyip Erdoğan'ı bütün gönüldaşlarımız adına dua ile anıyor ve Allah'ın selamıyla selamlıyorum. Selamun Aleykum. Fiziken aramızda olmasanız da manen aramızdadır. AKP Tayyip'in partisidir. Ve öyle olmaya devam edecektir. Kurumsal olarak devam ettikçe Cumhurbaşkanımızı AKP'den, AKP'yi Cumhurbaşkanımızdan ayrı düşünmek mümkün değildir. Tek neferi vardır o da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Seçilmiş Cumhurbaşkanı ile AKP hükümetinin uyum içinde çalışması Türkiye'nin gücüne güç katacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız yolun yolumuz davan davamızdır" diye konuştu.

 

YILDIRIM, DAVUTOĞLU VE ERDOĞAN GÖRSELLERİ

Kongrede CHP'yi Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır, MHP'yi ise Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel temsil ederken, SP, BBP, HÜR DAVA, DP ve DSP'nin genel başkan yardımcıları, STK Genel Başkanları, yurt dışından gelen davetlilerin ismi okundu. AKP'nin 2014 yılı seçim şarkısı olan Uğur Işılak'ın yazdığı 'Recep Tayyip Erdoğan' şarkısı eşliğinde Gençlik Kolları'nın hazırladığı Binali Yıldırım, Ahmet Davutoğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri tribünlerde gösterildi. Posterleri gören partililer, uzun süre slogan atarak alkışladı.

 

KOCAELİ’DEN KONGREYE KATILIM

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Mimar Serpil Yılmaz Ankara’da gerçekleştirilen kongrede partililerle birlikte kongre heyecanını yaşıyor. Yılmaz’ın yanı sıra Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Oya Tuncel, Müge Olşen de kongreye katılanlar arasında.

17869 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 12 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER