İZMİT DSP'DE HÜLYA YILDIRIM SEÇİLMİŞ BAŞKAN

İzmit DSP'de Hülya Yıldırım seçilmiş başkan

DSP İzmit İlçe Başkanlığı'nda yapılan olağan kongreyle ilçe başkanlığına Hülya Yıldırım seçildi

Demokratik Sol Parti (DSP) İzmit İlçe Başkanlığı'nın 10.olağan genel kongresinde, tek aday olan Hülya Yıldırım başkan oldu. Kongreye; DSP İl Başkanı Halim Dedeolu, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Başkanı Mehmet Toker, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yahyakaptan Şube Başkanı Yakup Gökçe, İzmit şube başkanı Ahmet Kavas, DSP İl ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Kongre, bir dakikalık saygı duruşunun yapılması ve ardından okunan İstiklal Marşı'yla başladı.

 

ATATÜRKÇÜLÜĞÜ SÜRDÜRECEK

Kongrede divan başkanlığına il başkan yardımcısı Numan Gülşah, yardımcılıklarını Şengül Karlıkaya ve Nezahat Keskin seçildi. Ardından ise konuklara söz hakkı verildi. İlk olarak KYÖD'ün yeni başkanı Mehmet Toker konuştu. KYÖD'ün kentteki sosyal ve siyasi hayata olan katkılarından bahseden Toker, "DSP önümüzdeki süreçte demokrasinin, Atatürkçülüğün sürdürülmesinde ciddi katkılar sağlayacaktır" dedi. Toker, DSP İzmit'te seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.

 

BOŞLUĞU DSP DOLDURACAK

Konuşmaların ardından Hülya Yıldırım'ın listesi yapılan açık oylamayla oybirliğiyle kabul edildi. Kongrede son olarak dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Burada söz alan seçilmiş ilçe başkanı Hülya Yıldırım, "Türkiye'de solda bir boşluk var. Bu boşluğu da DSP dolduracaktır. Kurucu genel başkanımız hep halkı için çalışmmış ve halkın admaı olmuştur. Bizler de Ecevit'in izinden çıkmamış ve ilk günkü DSP olarak ilerlemekteyiz" dedi.

 

HAKARETTEN TUTUKLANIYORLAR
DSP'nin eski il başkanı Av. Selman Gürpınar da söz alarak şunları dile getirdi: "Ben siyasi parti kişiliğimin yanında aynı zamanda bir hukukçuyum. Bunun gerektirdiği bir kısım durumları da yaşamaktayım. Sizden özellikle bir şeyi rica ediyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk defa vatandaşlarımız, cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanmaya başladı. Basın aracılığıyla herkese sesleniyorum.

 

FİİLİ DARBE VAR
Lütfen bu konuya dikkat edin. Sayın Erdoğan'a açık açık hakaret etmesinler. İnsanlar tabii birbirlerine kızabilirler ama karşı taraf bir şey kaybetmiyor. Kaybeden biz oluyoruz. O mahkeme salonlarına çıktığımızda, cezaevine gittiğimizde tek suçumuz hakaret oluyor. Hakaretin karşılığı sadece para cezasıdır. Birbirlerimize yansımamız kötü olabilir ama cumhurbaşkanına lütfen hakaret etmeyin. Ben birçok arkadaşı savunuyorum cumhurbaşkanına hakaretten. Başkanlık mevzusuna gelince, Türkiye şu an fiili darbe yönetiminde.

 

HUKUKA GÜVENMEYİN
Hukuk devleti kriterini kaybetmiştir. Bunun gereği nedir biliyor musunuz hukuki uygulayıcıların hukuku uygulamasından geçer. Hakim ve savcılar artık Türkiye'de hukuku uygulamıyor. Cumhurbaşkanı hukuku uygulamıyor. Başbakan, başbakanlığından vazgeçmiş başkanlığı birine vermek için uğraşıyor. Hukukun olmadığı yerde fiili darbe vardır. Buna göre adımlarımızı atalım, kendimize dikkat edelim. Hukuka bir hukukçu olarak güvenmediğimi ve sizlerin de hukuka güvenmeyerek hareket etmenizi istiyorum."

 

Hülya Yıldırım’ın yönetim kurulu üyeleri 

Ömer Karakaya, Güldane Abay, Rasim Kara, Ülker Şimşek, Kenan Baş, Adalet Vural, Mehmet Gürpınar, Feride Kestanlıoğlu, Ahmet Erkıymaz, Remziye Bayraktar, Mine Demirtaş, Habip Zoroğlu, Fatma Altın.

 

İl delegeleri

Halim Dedeoğlu, Yakup Kalmuk, Gazanfer Seyhan, Hülya Yıldırım, Rasim Kara, Hüseyin Tulunç, İlhan Atmaca, Tülay Tanrıkulu, Güldane Abay, Gülden Ayvaz, Selman Gürpınar, Kenan Baş, Adalet Vural, Yusuf Ünal, İbrahim Ekşi, Remzi Gönül, Cemil Talip Kalmuk, Habip Zoroğlu, Burhan Gürkan, Feride Kestanlıoğlu, Doğan İbişoğlu, Ayten Gürpınar, Emin Pişkin, Çetin Çavuş, Yügeday Çağlı Bakan, Fatma Latin, Mehmet Gürpınar, Necdet Çakır, Yılmaz Karanlık, Metin Tekin, İlim Ayşegül Somuncu, Sultan Kara, Fehmi Gökdemir

6325 defa okundu.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER