TÖRK: MECLİSLER AKP’NİN TEKELİNDE DEĞİL

Törk: Meclisler AKP’nin tekelinde değil

Basın toplantısında açıklama yapan CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, “Belediye meclisleri AKP’nin tekelinde değildir” dedi

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, düzenlediği basın toplantısında Darıca Belediyesi meclis toplantısında yaşananlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. CHP Darıca ilçe binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çağlar, CHP Darıca İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Çayırova ve Darıca Belediyesi meclis üyeleri, CHP il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Basın toplantısında ilk olarak CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk açıklamada bulundu. Törk şunları söyledi: "Dün hepinizin bildiği gibi belediye başkanının şahsıma ve grubumuza karşı tavırlarla alakalı cevap hakkımız doğdu. CHP’de bir aile ortamını yakalamıştır. Belediye başkanını bizler meclisi terk ettikten sonra bizimle ilgili olarak tavrında ağzına geleni söyledi. Bu mecliste 2015 yılının kesin hesabı oylanacaktı. Kesin hesapla ilgili önemli açıklamalarda bulunacaktık.

 

KARABACAK’IN SİNİRLERİ YIPRANDI

Belediye başkanı bizlere ‘CHP muhalefet yapmıyor onların yerine biz de muhalefet yapalım’ diye komik şeyler söylüyor.  Kendi oyunu grubun kendi oyu olarak görüyor. Bizim yaptığımız etkili ve Darıca’nın yararına olan muhalefet onun sinirlerini yıprattı. Bu son mecliste de geçen mecliste daha önce oturduğumuz yerde oturduk. Gruba bir müdahale veya sözlü bir sataşmamız yok. Meclis başladı. Meclis başlar başlamaz belediye başkanı bizlere oturduğumuz yeri hemen boşaldın dedi. Diğer arkadaşlarımız bir arka tarafa geçtiler. Bunun üzerine belediye başkanı bana da bir sıra kayın dedi. Bende oturduğum yerde oturmaya devam edeceğimi ve zorlama karşısında meclisi terk edeceğim dememe rağmen kendisi ısrarla bir sıra arkaya oturmamı söyledi. Bunun üzerine bende CHP’nin onuruna yakışan biçimde salonu terk ettim.

 

MECLİSLER AKP’NİN TEKELİNDE DEĞİL

Benden sonra grup sözcümüz İbrahim Bey oturma düzeninin uygun olduğunu ifade ediyor. Bunu açıkladıktan sonra da CHP birlikteliğine uygun olarak terk ettiler. Bu meclisler AKP’nin tekelinde değil. Bizler meclisi terk ettiğimizde şaşırmayacağım bir şey MHP’li meclis üyesi de bizleri kınadığını söylemiş.  Bende ona diyorum ki sende kilidi vur geç AKP’ye olsun bitsin iş. Evcilik oynamaya vaktimiz yok. Mecliste grup başkanı ve izleyicilerin yerini belirlemesi onun yapacağı iştir. Bu konu burada kapanmalı. Bu tartışmayı ben değil. Belediye başkanı başlattı. Darıca’nın çok önemli sorunları var. Askeri alanının tamamın TOKİ’de kaldı. Bununla ilgili belediye başkanından ses yok. Buranın TOKİ’ye devri değil büyükşehire devredilmelidir.

 

AKP’DE ÇATIRDAMALAR VAR

Beraber Ankara’ya kadar gidip bunun mücadelesini verelim. Fatih Otağı satılmamasıyla ilgili AKP ilçe başkanının bir tek kelimesini duymadım. Darıca’nın artan bir trafik ve otopark sorunu var. Bir otopark projesi dahi yapamayan bir belediye başkanımız var. Kocaeli Büyükşehir belediyesinin yatırımlarından en az yatırım alan bir ilçeyiz. Bu konuyla ilgili belediye başkanının bir açıklaması yok. Sancaktepe’de rüzgâr tribünü kaldırıldı. Onun parasını kim ödedi? Zamanına o rüzgâr tribünü için harcanan para ne oldu? İnsanlar cenazelerini Balçık’a götürmelerinde sıkıntı var. Bir mezarlık alanı yaratmaktan aciz bir belediye başkanımız var. Bu mezarlık sorununu konusunda bizler yardımcı olabiliriz. Kültür merkezi konusunda yer yapımında eleştirilerimiz var. Şimdi de dükkânların satılmasına da karşıyız.  AKP’lileri dükkân satışı ve belediye yönetimi konusunda ciddi çatırdamalar var.” 

 

ASIL BÖLÜCÜ KARABACAK

Yakup Törk’ün açıklamasının ardından CHP Darıca Belediye Meclis Üyesi Serap Aydın da Darıca Belediyesi 2015 yılı kesin hesapları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunarak, “Yaşadığımız olay bir provoke etmedir. Gelir bütçesinde 2015 yılının gelir bütçesinde yüzde 20’lik bir şaşma var. Afakî bir gelir bütçesi oluşturulmuş. Gider bütçesini de tutturamadı. Darıca belediyesi 2015 yılında devlete olan borçlarını ödememiş. Gider kesin hesapta 23 milyonda hizmet alımı için kullanılmış. Karabacak burada paralelcilerle bölücülere etkinlik yaptırmam demiş. Düne kadar kendileri bu dedikleri ile kol kolaydı. Asıl bölücü Karabacak. Milli değerlerimize ve Atatürk’e sabah akşam küfür edenleri getiren kendisi. Bütçe yüzde 79 oranı gerçekleşti. Taşeronlar zenginleştirilmiştir” dedi.

 

DİN TÜCCARLARINI GETİRİYORLAR

Toplantıda son olarak ise diğer meclis üyesi Şinasi Serdar söz alarak şunları söyledi: "2015 bütçesini tutturamadılar. Faaliyet raporunda hiçbir şey yok. Çöpten farksız. Kendi belediyelerini örnek al diyoruz onu bile yapmıyor. Burada cumhurbaşkanımıza laf söylüyorlar demiş. Cumhurbaşkanı kızını işe alıyor. Sende belediye meclis üyelerini işe alıyorsun. Kültür merkezine abuk sabuk adamlar getiriyorlar. Din tüccarlarını getiriyorlar. Edirne’de halk bu adamları Edirne’ye sokmadı. Tescilli Atatürk düşmanların kültür merkezine girmemeleri gerekir.” 

4868 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

Sarıbay: OHAL 1,5 ayda tamamlansın

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay il binasında önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, “OHAL umarım 1,5 ayda tamamlanır ve bir daha uzatılmaz” dedi

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’liler Taksim’e akın etti

CHP’nin düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi mitingine yoğun katılım gerçekleşti. İlimizde çeşitli sivil toplum kuruluşları da mitinge destek verdi

Koray Aydın ilimize geliyor

Koray Aydın ilimize geliyor

MHP’nin muhalif adaylarından olan Koray Aydın bugün düğüne katılmak üzere ilimize geliyor

Türkkan ateş püskürdü

Türkkan ateş püskürdü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın darbe soruşturması kapsamında tutuklanan yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın eski MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kardeşi olduğu iddiasına Türkkan çok sert çıktı

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'liler Taksim'e gidiyor

CHP'lilerin yarın İstanbul'a gerçekleştireceği miting için Kocaeli'nin bir çok noktasından araç kaldırılacak

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Karaosmanoğlu, Fuat Avni’yle birlikte..!

Fuat Avni bir Twitter hesabı

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER