DÖVMELER RUHUNUZU YANSITMALI

Dövmeler ruhunuzu yansıtmalı

Dövme sanatında yaratıcılığın adresi olan Junior Tattoo Stodio, en güzel ve özel çizimleriyle insan vücuduna estetik bir görünüm kazandırıyor

Junior Tattoo Studio, dövme tutkunlarının uğrak mekanı… Yaratıcılıkta sınır tanımayan figürleriyle beğeni toplayan Gökşen ve Fatih Özbaş çifti, sanatıyla fark yaratmayı başardı. Sadece Kocaeli değil, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen müşterileri de ağırlayan stüdyo, dövmeye bakış açısını değiştiren modelleriyle göz dolduruyor. Hayranlık uyandıran çizimleriyle dikkatleri üzerinde toplayan stüdyo çalışanları, insan vücuduna estetik bir görünüm kazandırıyor.

 

 

DÖVME BİR SANATTIR

Dövmenin bir sanat olduğunu belirten Junior Tattoo Studio’nun sahibi Gökşen Özbaş, müzik ve resim gibi dövmenin de duyguları ifade etmenin bir yolu olduğunu ifade etti. Dövme yapımında yaratıcılığın ön plana çıktığını vurgulayan Özbaş, kişiye özel tasarımlar yaptıklarını sözlerine ekledi. Farklı modeller oluşturarak sıradanlığı ortadan kaldıran sanatçı, steril bir ortamda çalıştıklarının da altını çizdi. Dövme yapmaya eşi Fatih Özbaş ile tanıştıktan sonra başladığını belirten Gökşen Özbaş, “Eşim, yazlık mekanlarda müşterilerine dövme yapmaya başlamış. İlk zamanlar amatörce icra ettiği mesleğinde, zamanla profesyonelliğe ulaştı” dedi.

 

 

 

SIKI TAKİPÇİLERİMİZ VAR

Sözlerini sürdüren Gökçen Özbaş, “Dövmelerimin çoğunu eşime yaptırdım. Onun sayesinde, ben de bu işi öğrendim. Aradan geçen süre zarfında edindiğimiz birikimleri Junior Tartoo Studio’yu açarak değerlendirmeye karar verdik.  2008 yılından bu yana Fethiye Caddesi’nde müşterilerimizle bir araya geliyoruz. İzmit’te toplam on üç senelik bir tecrübemiz var’’ dedi. Devam eden faaliyetlerine ek olarak, yeni bir şube daha açmayı düşündüklerini ifade eden Özbaş, “Sosyal medya oldukça etkin. Dövme yaptırmaya karar verenler internete girerek sorularına yanıt buluyorlar. Nasıl bir model istediklerini ve bunu en iyi nerede yaptırabileceklerini netleştiriyorlar. Sosyal medyada sıkı takipçilerimiz var” ifadelerini kullandı.

 

 

RANDEVU USULÜ GELİYORLAR

Özbaş, “Bu nedenle, sadece Kocaeli’den değil; İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Konya’dan da çeşitli müşterilerimiz geliyor. Randevu usulüyle çalışıyoruz. Hafta işi İzmitli, hafta sonunda ise şehir dışından gelen dövme tutkunlarına hizmet veriyoruz’’ diye konuştu. Sektörde sağlık alanında yaşanan bilinçsizliğin belirgin hale geldiğini iddia eden Özbaş, halk arasında dövme yapımında bir hijyen takıntısının olduğunu ifade etti. Doğru malzemeler kullanıldığında, yaşanacak sağlık problemlerinin de önüne geçilebileceğini ifade eden Özbaş, şunları söyledi:

 

 

SAĞLIKLI MALZEMELER KULLANIYORUZ

“Stüdyomuzda kullandığımız ekipmanlar ve maddeler tamamen steril durumda. İnsan sağlığına zarar verebilecek hiçbir unsuru barındırmıyoruz. Kullandığımız malzemelerin tümü belirli sertifikaları olan ve bitki köklerinden elde edilen ürünler. Giderek yaygınlaşan merdiven altı dövmecilerde sağlıksız ürünlerin kullanıldığını görüyoruz. Vücudunda onlarca dövme olan biri olarak şunu söyleyebilirim ki: İşinizi doğru yaptığınız takdirde hiçbir problemle karşılaşmasınız. Keşke bu işi Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan belge sahibi, sertifikası olan kişiler üstlense.

 

 

DÖVME CESARET GEREKTİRİR

Dövme ömür boyu bedende kalacak bir çizim. Bu nedenle, biraz cesaret gerektiriyor. Zamanla insanın fikirleri, dünyaya bakış açısı değişebilir, dolayısıyla yaptırdığı dövmeyi silmek veya değiştirmek isteyebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bireyin iyi düşünmesi gerekiyor. Bizim de prensiplerimiz var. On sekiz yaşını doldurmayan gençlere dövme yapmıyoruz. Ciddi bir karar vereceksiniz ve bu kararın verilebilmesi için karakterin oturması şart.

 

 

DÖVME YARATICILIKLA OLUR

İyi bir dövme yapımı için yaratıcılık gerekiyor. Gördüğünüz bütün katalogları, bekleyenlerin vakit geçirmesi için koyuyoruz. Bizim tercihimiz kişiye özel tasarımlarla, en güzelini yaratmak. Ünlülerin yaptırdığı veya arkadaşlarında gördüğü dövmenin aynısını yaptırmak isteyen çok müşterimiz var ama biz, onları farklı bir konsepte ikna ediyoruz. Bir dövme, pek çok kişide olunca bir çekiciliği kalmıyor. Ömür boyu bedende duracak ve size ait bir çalışma olmalı. Bir kişinin duygu dünyasını yansıtmalı. Bir dövme başkalarında güzel görünebilir ancak herkesin vücut yapısı birbirinden farklıdır.

 

 

SEVGİ İZİ PROJESİ

İşimizi severek yapıyoruz. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyoruz. Hiç beklemediğimiz anda telefonumuz çaldı. ATV’de yayınlanan, Müge Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı Tatlı Sert Programı’ndan aradılar. Sevgi İzi adlı bir projeden bahsettiler. Projenin içeriğini öğrenince seve seve kabul ettik. Pek çok engelli ve yaşlı vatandaşımız var. Bu insanlar; bir gün kaybolabilir, kendilerine ulaşılamayabilir. Böyle bir durumda tekrar ailelerine kavuşabilmeleri için kollarına belirlenen kodları dövme olarak yaptırıyoruz. O kodlar, emniyet güçleri tarafından belirleniyor, sistemde kayıtlı olan bu şifreler sayesinde kaybolan şahsın ailesine ve iletişim bilgilerine ulaşılabiliyor.”

4432 defa okundu.

DİĞER HABERLER

Kötü iş çıkınca üzülen bir kuaförüm

Kötü iş çıkınca üzülen bir kuaförüm

Gebze’nin en marjinal, kendini en çok seven ve yaptığın işin bir sanat olduğunu ifaden Salon Aytaç’ın sahibi Aytaç Kalaycı, “Mesleğime sanatsal anlamda bakıyorum. Kötü iş çıkınca üzülebilen bir kuaförüm” dedi

Bu yemekler ve mekan sizi evinizde hissettirecek

Bu yemekler ve mekan sizi evinizde hissettirecek

Fethiye Caddesi Karagöz İş Hanı’nda yaklaşık bir yıldır hizmet veren Zeyno’nun Ev Yemekleri Lokantası birbirinden iddialı ve lezzetli yemekleriyle müşterilerini bekliyor

Gülüşünüz eksik kalmasın implantla tamamlansın

Gülüşünüz eksik kalmasın implantla tamamlansın

Diş implantı eksik olan dişlerin yerine işlevi yeniden kazandırmak için çene kemiğine yerleştirilen uygun malzemelerden yapılan yapay diş köküdür. İmplant uygulanarak hem eksik dişler tamamlanır hem de boşluktan dolayı oluşan estetik problemi giderilir.

Yaz günlerinde hafif lezzetler

Yaz günlerinde hafif lezzetler

Hafif börekleriyle ağızlarda unutulmaz lezzetler bırakan Göçmen Börekçisi, el yapımı alternatifleriyle ‘börek ağırdır’ inanışını ortadan kaldırıyor

Yaşam'ın tarifleri

Yaşam'ın tarifleri

Bu hafta; Tavuk etli taze fasulye salatası, patatesli mısır çorbasıve karadutlu marzipan lokmaları tarifleri sizlerle...

Haydi kadınlar motora!

Haydi kadınlar motora!

İlimizde 45 yıldır motor işleriyle uğraşan Refik Şahbazoğlu, daha faza kadın motor sürücüsü görmek istediklerini belirterek, “Herkese tavsiyem motora binmeleri” dedi

KÖŞE YAZARLARI

VEFAT EDENLER